Ogólnopolski turniej Szachów Drużynowych

W dniu 16 marca 2024 r. we Włoszakowicach odbył się turniej szachów szybkich, w którym grały drużyny rodzinne złożone z dwóch osób ze sobą spokrewnionych.

Turniej został zrealizowany ze środków Powiatu Leszczyńskiego w ramach realizacji zadania publicznego: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, a także pomocy Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach.

Rozegrano 7 rund, a zawody sędziował pan Wiesław Janocha, sędzia klasy państwowej przy pomocy sędziów rundowych: p. Jonasza Walkowskiego i pani Karoliny Janiszewskiej.

W zawodach udział wzięło 37 dwuosobowych drużyn rodzinnych. Tym razem zawodnicy przyjechali do Włoszakowic z Województwa Śląskiego, Dolnośląskiego, Lubuskiego i Wielkopolskiego.  Drużyny biorące udział w zawodach były wielopokoleniowe, a szachy stały się okazją do wymiany doświadczeń, rozmów, a także odwiedzin rodzin w ramach przyjazdu na turniej. Okazją do rozmów, w czasie przerwy między rundami, była możliwość skosztowania szachowego tortu wykonanego przez Pracownię Cukierniczą „Słodko”. W czasie przerw, także w rozmowach, zawodnicy wzajemnie się wspierali walcząc o punkty z innymi drużynami.

Klasyfikacja końcowa:

1. Skwarczyńscy – Marklowice;

 2.Doberschutz  –  Gniezno;

 3.Biegańscy 1 – Włoszakowice;

4.Walkowski/Zielinowski – Leszno/Włoszakowice;

5.Woś – Wolsztyn;

6.Mierzyńscy – Wolsztyn;

7.Primel 1 – Włoszakowice;

8.Sewohl – Kopanica;

9.Włodarczyk – Włoszakowice;

10.Stachowiak –  Zakrzewo.

Dodatkowo wyróżnione zostały drużyny z dalszych miejsc listy końcowej zamieszkujące we Włoszakowicach, a mianowicie  drużyna  Soroko, Jastrzębskie, Majer, Zielinowskie, Bazylewicz.

Zwycięzcy turnieju otrzymali okazałe puchary, wszyscy zawodnicy otrzymali upominki i pamiątkowe medale, a 15 drużyn z najwyższym wynikiem nagrody rzeczowe.

Zawody odbyły się w salach Zespołu szkól Ogólnokształcących we Włoszakowicach dzięki życzliwości Dyrektora ZSO pana Jarosława Zielonki.

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/tdr_1097/list_of_teams.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *