W drugim dniu rozgrywek w Poznaniu w ramach Targów Edukacyjnych rozegrany został turniej Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach Drużynowych Szkół. Dwuosobowe drużyny rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych. Zawody sędziował pani Maciej Cybulski.

Mikołaj Biegański i Magdalena Ratajczak wywalczyli drużynowo srebrny medal, a drużyna w składzie Blanka Mierzyńska i Gabriela Zielinowska wywalczyły srebrny medal. Dodatkowo Mikołaj Biegański i Magdalena Ratajczak uzyskali wyróżnienie dla najlepszej pary mieszanej, a Gabriela Zielinowska i Blanka Mierzyńska dla najlepszej pary kobiecej. W tej samej grupie rozgrywek Julia Włodarczyk i Lena Owsianna zajęły 2 miejsce jako para kobieca.

W kategorii klas 4-6 Witold Zielinowski i Maksymilian Flieger zajęli 3 miejsce w kategorii par chłopięcych, a w kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęły Ewelina Maciąg i Milena Primel. Wśród par mieszanych 3 miejsce zajęli Dawid Jagodzik i Liliana Jastrzębska.

Wśród najmłodszych pierwsze miejsce w kategorii par dziewczęcych zajęły Jastrzębska Paulina i Frankowska Zofia. Hanna Primel i Makar Lysychenko w swojej kategorii zajęli drugie miejsce.

Opiekę nad dziećmi pełnili pan Jonasz Walkowski i pani Izabela Włodarczyk.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego z Włoszakowic.

https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5079711477137408

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *